سوال های شایع

چند سوال شایع و پاسخ های خلاصه ارسال شده را در این قسمت می گذاریم. شایان ذکر است که در تمام مواردی که ایمیل ذکر شده پاسخ های تکمیلی به همراه سوالهای لازم به ایمیل ارسال شده است.

×××

زهرا: بجز کرم ضد آفتاب راه درمانی دیگه ای هم هست آیا؟

پاسخ:

ضدافتاب هم میتواند درمان باشد و بیشتر مانع میشود،البته روشهای زیاد و کرمهای زیادی است،از حمله میکرودرم  کردن و   کرم های لایه بردار‏(‏بصورت کلی‏)‏
 
×××
1-سلام ممنون از ایجاد این چنین وبلاگی :) من در سن 25 سالگی سه تا خال درآوردم! و پارسال که 24 سالم بود همچنین فکر کنم یکی دوتا در آوردم! میخواستم ببینم این عجیب نیست؟! و اینکه دلیلش چیه و چکار کنم خال درنیارم؟!
2-سلام ممنون الان نگاه کردم دیدم تمامی خالهایی که در این دوسه در آوردم رو مامانمم داره خنثی نمیشه در آوردن خال جلوگیری کرد؟
3-خال ها هیشکدوم در صورت نیست. :) راستی خالهای گوشتی ضرر دارند برای بدن؟ من یک خال گوشتی روی بدنم دارم ولی زیرلباس می افته و اصلا دیده نمیشه ینی خودمم یادم میره یه همچین خالی دارم. به نظرم رسید فقط ضرری هم دارند یانه..ممنونم
 
پاسخ:
1-
سلام. توضیحات مربوط به خال در متن آمده است.اما اینکه شما دو خال در سال گذشته و سه تا در امسال و به احتمال زیاد در صورت پیدا کرده اید می تواند به زمینه ارثی در خانواده شما برگردد.آیا مثلا مادرتان اینطور نیست؟البته گاهی لک با خال اشتباه می شود. در صورتی که تعداد خال ها در حال افزایش است برای رفع نگرانی و بررسی دو کار انجام دهید:
1-عکسی از خال خود که وضوح داشته باشد ایمیل کنید.
2-آزمایشات خونی زیر را انجام دهید: AST-ALT-ALKP
2-
اگر ارثی باشد خیر. مگر اینکه آزمایشات خاصی داشته باشید که قبلا اعلام شد. ضمنا ضدآفتاب زدن بطور صحیح و اینکه در مقابل آفتاب کمتر باشید تا حدودی از خال ها جلوگیری می کند ( تا حدودی )
3-
اگر در اندازه و رنگ و حالتش تغییری ایجاد شد باید برداشته شود. و بعضی خال های دیگر که باید حتما توسط پزشک دیده شود.
 
××
 

 

/ 0 نظر / 18 بازدید